1000+

obsłużonych podmiotów i konsumentów zadowolonych ze współpracy ze mną w ostatnich 10 latach

1,5 mln

odzyskanych z tytułu roszczeń w toku procesów i negocjacji dla wszystkich moich klientów na terenie Polski i Europy

100%

wygranych spraw w sądzie w toku procesów o odszkodowanie z tytułu likwidacji szkody z OC sprawcy / AC

Obszar mojej specjalizacji obejmuje następujące działania:

DLA KLIENTA INDYWIDUALNEGO: 

  • Reprezentacja w sprawach rękojmi/gwarancji przy sprzedaży/kupnie pojazdu używanego
  • Reprezentacja w sprawach o odszkodowanie w ramach odpowiedzialności regulowanej KC
  • Reklamacje napraw aut w serwisie samochodowym realizowanych w ramach gwarancji oraz rękojmi
  • Dochodzenia roszczeń z tytułu zaniżonych odszkodowań za szkody komunikacyjne z polisy OC sprawcy i polisy AC

DLA KLIENTA BIZNESOWEGO: 

  • Reprezentacja w sprawach rękojmi, reklamacji przy sprzedaży/kupnie samochodów używanych
  • Doradztwo prawne oraz szkolenia w zakresie unikania odpowiedzialności z tytułu rękojmi przy sprzedaży aut
  • Obsługa prawna dealerów samochodowych i warsztatów motoryzacyjnych 
  • Kompleksowa obsługa prawna podmiotów z sektora transportu drogowego  - dochodzenie roszczeń na terenie UE


Skąd pomysł na zawód radcy? Poznaj moją historię

Lata temu  - kiedy kończąc szkołę średnią człowiek boryka się z buzującą głową pomysłów na życie  - marzyłem o byciu rockmanem. Życie w trasie, dziewczyny krzyczące na każdym rogu, setki listów od wielbicieli, nieustanny rock and roll (...). Taki model funkcjonowania w dorosłym życiu wydawał mi się o niebo fajniejszy, bardziej satysfakcjonujący i na tyle kreatywny, że w mojej opinii z pewnością zapewniał urpagnione "szczęście i dostatek". Tak wówczas myslałem. Los zdecydował jednak inaczej i to dzięki przypadkowi. Miałem bowiem okazję w okresie wakacyjnym pomóc a raczej -  powinienem powiedzieć - bardziej przyglądać się pracy szanowanego w regionie adwokata. Mój mentor, dostrzegł wówczas To Coś w tym młodym urwisie i pozwolił mi nosić za sobą teczkę przez całe 2 miesiące, angażujac po drodze do różnych zadań. I tak wpadłem po uszy. Pozornie nic wielkiego ale ja wówczas - jako nastolatek stojący u progu życiowych decyzji - z pierwszego rzędu zobaczyłem, jak prowadzi się kancelarię, pomaga ludziom, nawiązuje relacje... Adrenalina niemal ta sama - jak na koncercie rockowym, satysfakcja jednak dużo większa. A dodatkowo okazało się, że mam do tego zawodu serce i zapał. Mogę więc powiedzieć, że jestem szczęśliwcem - moja praca to dzisiaj duża część prawdziwego hobby i co za tym idzie - przyjemność. 

Co jest mocną stroną mojej praktyki ? 

Przede wszystkim, od początku specjalizuję się w prawie motoryzacyjnym oraz w prawie transportu ruchu drogowego, co oznacza że problemy moich klientów znam "od podszewki". Wady motoryzacyjne, sprawy rekojmi, gwarancji, zaniżone odszkodowania z tytułu likwidacji szkody, windykacje to najczestsze, prowadzone i wygrywane zarazem procesy sądowe w mojej kancelarii. Obsługując pond 30 podmiotów w transporcie drogowym wypracowałem również w swojej kancelarii mechanizmy skutecznego reagowania w sytuacjach różnego rodzaju roszczeń na terenie UE, blokad w transporcie i odpowiedzialności z tytułu błędów popełnianych przez kierowców bądź spedytorów. Zrozumienie potrzeb tego sektora nie jest łatwe, jednak od początku pomaga mi w tym osobiste doświadczenie, jakie zdobywałem w rodzinnej spółce transportowej. Tak więc, osobiste doświadczenia i bieżące zainteresowania  - oto wspólny mianownik sukcesów, które od początku funkcjonowania miałem okazje doświadczyć obsługując zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych. 

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doradzam - również poprzez szkolenia - podmiotom w zakresie tego, jak skutecznie reagować w sytuacji roszczeń z tytułu rękojmi. 

Piszę, bo wiem że czytasz...

.